Oto Kumanda Tamiri

                      Oto kumanda tamiri anahtar yerine yalnızca kumandaların kullanıldığı araba modellerinde yapılabileceği gibi bazı araçlarda ise anahtar kap tamirini gerektirmektedir. Bu sebeple oto anahtar tamir işlemleri modelden modele değişebilmektedir.  Sonuçta araçlardaki kronik veya sebepli arızalar kadar önemli bir arıza konusu olan oto anahtarların problemleri, hem araca erişmenize hem de güvenlik sorunlarına neden olabilmektedir.

              Oto kumanda tamiri elektronik kart nedenli olabilmekte veya kumandanın kullanımına bağlı gelişebilmektedir. Örneğin kumandaların düşerek hasar alması veya kumandayla suya girmek gibi nedenlerden bahsedilebilir. Bir diğer tamir gerektiren sorun maddesi ise anahtar kabı aşınmaları olabilmektedir. Sustalı anahtarların kırılması veya kumanda lastik butonlarında hasar meydana gelmesi yine oto kumanda tamiri kapsamında değerlendirilmektedir. 

Araç Kumanda Tamiri Hizmetleri

               Kendi içinde orijinal ve yan sanayi olarak iki farklı gruba ayrılan oto kumandaları, farklı tamir süreçlerini gerektirir. Orijinal ürünler araçla beraber fabrikasyon olarak sizlere verilen ve araç beynine hazır olarak yüklenmiş gelen anahtarlardır. Lakin; kullanıma hazır bu kumandalarda aracın alıcısına bilgi ve frekansın doğru şekilde ulaşması önemlidir ve buradan anlaşılacağı üzere orijinal kumandaların sorunları genellikle frekansı yayan kristalin arızalanmasından ileri gelir. Özetle bu kumandaların çalışması için otomobilde frekansı karşılayan bir okuyucu, yani anten bulunmakta ve kumandanın çalışmaması ya da tetikleme yapmaması halinde algılayıcının da kontrol edilmesi gerekmektedir.

Kumandaların pillerinin bitmesi ise bir diğer yaygın tamir gerekçesi olmakta, pilin bitmesi her tuşa bastığınızda ışığı görememenize neden olarak kendini belli edebilmektedir. Bizlere kumanda tamiri için başvuran ancak bahsedilen bu maddelerde herhangi bir sorun görülmeyen araç sahipleri için kumanda kartında bulunan tuşların yani elektronik butonların kontrolüyle de yardımcı olabilmekteyiz. Butonların kopması ise yine frekans göndermeye engel olan bir diğer sorun olarak karşımıza çıkmakta ve elektronik karta lehimli bu butonların uygun standartlarda parçalarla yenilenmesi gerekebilmektedir.

Anahtarını uzun süre boyunca kullanmamış olan, özellikle yedek anahtarını kullanmaya geçenler ise araç hafızasından silinen bilgiler nedeniyle kumandasını kullanamıyor olabilir. Bu durumda tüm piller ve tuşlar sağlam olsa da kumandayı yeniden araca tanıtmak gerekecektir.

Örneklendirilen nedenlerden ileri geldiği gibi elektronik karta ilişkin farklı nedenlerden de kaynaklanabilecek tüm kumanda arızalarında güvenle bizi arayabilir, araç ve kumanda modeline en uygun tamir imkanlarından güvenle faydalanabilirsiniz.

Bahsedilen tüm tamir hizmetlerinde en iyi çözümü en uygun fiyatlarla sunan ekibimiz, aracınızın ve sizin yanınızdadır.