Oto Anahtar Pil Değişimi

               Oto anahtar pil değişimi konusunda, otomobilinizin kapılarını uzaktan açabilmenizi sağlayan anahtar kumandalar pil ile çalışmakta ve zaman içinde kullanıma bağlı olarak bu pillerin bitmesi söz konusu olabilmektedir. Bu durumda yapılması gereken tek işlemse pilleri değiştirmek olmakta, her ne kadar pek çok kişi bu değişimi kendisi yapabileceğini düşünse de kesinlikle profesyonel oto anahtarcılardan destek almanız önerilmektedir. Bazı otomobillerin kumandaları kompleks bir sisteme sahiptir ve araç sahibi pil değişimi için anahtarı açmak istediğinde geri dönüşü zor hasarlara neden olabilir. Bu olumsuz durum özellikle ‘keyless go start stop’’ özellikli anahtar modellerinde yaygın şekilde görülmektedir.

Anahtar Pil Değişiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

                Hizmetlerimiz arasında anahtarların pil montajları ve değişimleri de bulunmakta, bu kapsamda pil değişimine uğraşılırken hasar gören anahtarlarla da sıkça karşılaşmamız söz konusu olmaktadır. Uygun kodlara sahip pillerle değişim yapmak basit olabilmekte, ancak dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda yetkin olmamanız anahtara zarar vermenize neden olmaktadır.
                Pillerin tarihi geçmiş yani bayat olması ya da markasının kaliteli olmaması halinde yine sorunlar yaşanabilir. cr 1632, cr2016, cr2025, cr2032 gibi pek çok farklı kodda pil bulunmakta, pek çok araç artık eller serbest olarak çalıştığından kumanda pillerinin pilleri bitmeye daha yatkın olmaktadır. Haliyle bahsedilen kodlara dikkat ederek düzenli değişim son derece kritik önem taşımakta, beklenmedik anlarda acil durumlarla karşılaşılmaması için koda göre değişime dikkat edilmesi gerekmektedir.

Anahtar Pil Değişiminde Özel Durumlar

               BMW, Land Rover, Mini Cooper, Ford Transit gibi farklı araç modellerinde şarjlı pillerle çalışan anahtar kumandalara yer verilmektedir. Bu anahtarların pil değişimi için şarjlı piller temin edilmesi gerekmekte, aksi halde ya piller çok kısa zaman içinde yeniden tükenmekte ya da çalışmamaktadır. Ayrıca bazı anahtarlar pil değişimi sırasında hafızasını sıfırlamakta ve anahtarın yeniden araca tanıtılması gerekebilmektedir.

Bahsedilen tüm bu durumlarda uzman ekibinizin deneyimi ve bilgisinden faydalanarak en iyi hizmeti alabilirsiniz. Uygun fiyat ve yüksek kalite seçenekleriyle sizleri bekleyen personellerimiz, tüm araç anahtarlarında modele ve koda uygun değişim yapmakta, aracın sorunsuz kullanımı için anahtar pil değişimlerinde gerekli tüm işlemleri sağlamaktadır.