Oto Klima Bakım Onarım

               Oto Klima Bakım ve Onarım‘ı ihmal edilmemelidir. Araçların konforlu şekilde kullanımına devam etmek ve gerçek sürüş keyfini deneyimlemek için en önemli iç akşamlardan biri klima olmaktadır. Araç içinde iklimlendirme fonksiyonu ile sene boyunca seyahatinizin rahat geçmesini sağlayan klimalar, farklı nedenlerden ileri gelen şekilde arızalanabilir. Bu durumda yalnızca klimaya değil, tüm araca hakim profesyonellerden destek almalı ve sorunun kaynağına inerek en hızlı çözüm sunan servis ekiplerine başvurmuş olmalısınız.

Araç Klimalarının Tamiratı

                 Soğuk kış aylarında oto klima bakım ve onarımı ile aile boyu sıcacık yolculuklar yapmak veya sıcak yaz aylarında serinleyerek bunalmadan yola devam etmek için klima arızası konusunu ihmal etmemeniz gerekir. Sürüş konforunu katlayan klima kullanımı aracın yalnızca sürücü değil, tüm yolcular için daha keyifli olmasını sağlayacaktır. Zaman içinde çeşitli nedenlerden ileri gelen şekilde klimanız arızalanabilir. Bu istenmeyen durumun en yaygın nedeni ise soğutucu gazın kaçak yapmasıdır. Düzenli şekilde bakımı yapılmayan ve özellikle de kış ayları başta olmak üzere belirli aralıklarla yağlanmayan klima sistemi aksamlarında gaz kaçağının yaşanması muhtemeldir. Sorunun nedeni gaz kaçağından ileri geldiği takdirde klimaya yeniden gaz dolumu yapılması ve etkilenen parçaların bakımının yapılması yeterli olmaktadır.

Klimaların sık arızalanmasının bir diğer nedeni ise filtre temizliğine gereken özeni göstermemekten ileri gelir. Havadaki toz ve kir haricinde böcek ve sinekler de zaman içinde filtrelerin kirlenmesine ve çalışmasının zorlaşmasına neden olabilmektedir. Bu durumda sorunun klima göstergesinde ya da polen filtresinde görülmesi muhtemeldir ve yine gerekli bakım-onarım hizmetleriyle klimanız yeniden eski verimine kavuşabilir.

Klima gazı seviyesinin ve filtre temizliğinin haricinde radyatörün de temizlenmesi gerekmekte, bu hizmet klima bakımının önemli basamaklarından bir diğeri olmaktadır. Sorun ister gazdan ister radyatörden ister filtreden ileri gelsin, her durumda donanımlara hakim, aracın modeline ve bakımı yapılan parçalara deneyimle yaklaşan servislerden hizmet almanız önerilir.

Siz de bu kapsamda Pars Oto güvencesine başvurabilir, seyahat konforunuzu yeniden katlamak için üstün hizmet kalitemizden yararlanabilirsiniz. 

Klimalarınızın bakımını yaptırarak ileride yaşanacak daha büyük masrafların önüne geçebilir, hali hazırda arızalanan veya çalışma verimini kaybeden klimalarınızı da yenilenmiş gibi kullanmak için bizi tercih edebilirsiniz.