Otomobiller günlük hayatımızda lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç haline gelmektedir. Bu sebeptendir ki çalışma hayatımızda kullandığımız  veya sosyal yaşantımızın içinde otomobillerin anahtarlarını araç içinde unutabiliriz. Bu durum sıklıkla karşılan gündelik yaşantının bir parçası olmuştur. Aracınız oto anahtarı arızasından, akü yetersizliğiyle, kapı mekanik arızalarından veya kumanda arızasından dolayı kilitli kalabilmektedir. Bunun yanında anahtar aşınma sorunları da yaşanmaktadır. Dolayısıyla oto çilingir desteği gerekmektedir. Oto anahtar sorunu şu şekilde açıklayabiliriz. 

Mekanik oto anahtarları

Mekanik oto anahtarları genellikle kaybolmadığı veya kırılmadığı sürece yıllar boyunca aynı anahtarı otomobillerde kullanmaktayız bu anahtarlarda metal alaşımlı olduğu için zamanla incelmektedir ve aşınmaktadır.

Kartlı ve smart oto anahtarlar

Otomobilinizin kartlı veya smart anahtarında aşınma olayı mekanik anahtarlar gibi sorun yaratmamaktadır. Aksine bu kartlar elektronik oldukları için pil bitmesi, darbe alması veya sıvı teması sonucunda çalışmamaktadırlar.

Yukarıda bahsettiğimiz anahtar tiplerine göre aracınızda oto anahtar sorunları yaşayabilirsiniz.  Otomobilinizin kilitli kalması, anahtarınızın kaybolması veya yukarıda bahsettiğimiz gibi anahtar kaynaklı sorunlarda çilingir ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. İzmir Çiğli semtinde bulunan firmamız Pars oto olarak aracınıza herhangi bir hasar vermeden sizlerin mağduriyetini gidermekteyiz. Oto çilingir hizmetimizden yararlanmak için bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.